Двама за Христос
Разгледайте и ZaHristos.org



Кирилица
PHO
Потребители
Статии
Новини
Съобщения
blagovesta   23.06 07:47
Ден на победи от и с
Господа ,амин !
blagovesta   22.06 05:18
Привет, много тихо,
няма ли християните
за какво да общуват,
малко адм7ните да
разнообразят
фунциите........
Mishev   18.04 06:21
Бог с вас.
Mishev   18.04 06:20
Привет
Mishev   18.04 06:18
Mishev   18.04 06:18
Мисля че освен с
уважение към брака
пристъпваме и със
страх.Трябва да сме
по смели.
todorakisa   02.03 15:27
Доста умрял сайт.
Жалко наистина че
православните
християни няма къде
да се запознават и сме
на изчезване
Sektant   23.02 23:58
Sektant   23.02 23:57
Irji   21.10 13:48
Здравейте, Ще
се радвам да
имам обещение в
Христос
Irji   21.10 12:52
Здравей Savii, Ще се
радвам да имам
обещение в Хрисос
Vlad82   19.10 13:05
Здравейте на
всички, Казвам се
Владица, на 43 години
съм и съм православен
християнин.Живея в
едно село в Пиротския
край, на около 120 км
от София.Не съм бил
женен и нямам
деца. От известно
време търся жена за
християнски брак и
семейство, ако е
Божия воля. Бих се
радвал да се запозная
с жена, която също
търси сериозна,
благословена
връзка.
Pavlin2025   05.10 16:40
Има ли жени
Pavlin2025   05.10 16:06
Pavlin2025   05.10 16:05
Здравейте на всички
Savii   27.09 21:09
Здравейте , ще се
радвам да имам в
обкръжението си хара
който вярват в
Христос и живеят за
него
Lozana   06.06 20:11
Dobur vecher kak ste
penka_77   07.05 12:48
Имали вярващи от
Варна?
big_boy   12.04 02:51
Zdraveite! Shte se
radvam da
namerqpriqteli
Hristiqni i
vqrvashti vBog
Adam_82   28.01 19:42
Здр-те,нов съм тука
Desislava1   12.11 18:35
Здравейте от София.
Ще се радвам да се
запозная с приятели
във Бога
TRUUST   08.10 16:40
PRIWET SESTRA I
VSI4KI KOJTO TYRSQT
ISTINSKI PRIQTELI
roberta   18.09 11:32
Здравеите
stef77   10.07 12:47
Здравейте ще се
радвам да имам
приятели християни
penka_77   11.04 05:20
Има ли събирания в
Варна?
Doomein12   16.03 17:45
Здравейте , ще се
радвам да се запозная
със нови приятели във
Бога !
penka_77   12.03 07:29
koki писах ти
penka_77   27.01 17:52
https://youtu.be/y-
ZFvw2reF4?si=_Zx-iF
P7WQx2qWuO

Подражатели на Бога
penka_77   21.01 07:01
Има ли тука
новородени
християни?
penka_77   04.12 14:52
Marin00   24.10 17:47
Здравейте как сте?
ontario2030   09.10 11:51
Да krasi_vratza ти си
просто една
фурнаджииска лопата
и добре че не те приех
навремето та да ми
отвориш живота, щом
не смееш да махнеш
блокировката и да
застанеш с лицето си
пред мен, пфу повръща
ми се от теб и лъжите ти
ontario2030   05.10 17:50
Krasi_vratza ти си
просто една кучка
penka_77   08.09 16:02
???? Стани готов за
твоята дълго желана,
одобрена и
пълноценна в очите на
Бог връзка ‼️ ???? Вие
сте вярващ човек и
търсите личност,
която изповядва
християнските
ценности и държи на
библейските
принципи. Много
време се лутате сам и в
тази задача и не
разбирате защо не
успявате? ????
Трудно ви е да
направите първата
крачка или не знаете
как да прецените? ❇️
Ако разпознавате
себе си в нещо от това:
Ние от "Партньор в
живота -
Dvamazahristos" –
Опознаване на
несемейни, поради
големия интерес и
неуспелите да се
запишат на лагера от
1-ви до 6-ти
септември, ви каним
на лагер за несемейни
между 21-24
септември 2023 . ????
Семинарът ще се
проведе в приказния
Еленски балкан,
хотел “Чукани”. ????
Ще откриете нови
приятели. ???? Ще
имате много
предизвикателства,
с които ще опознате
себе си и другите.
???? Ще получите
помощ как да търсите,
как да прецените, как
да започнете
предбрачни
отношения и да
изгррадите
семейство угодно в
очите на Бог! Ще се
радваме да споделите
събитието и с други.
Така екипът ще се
разшири и ще имаме
повече помощ за
каузата. Повече
подробности вижте в
следния линк
https://www.faceboo
k.com/events/350821
5962829690/?acontex
t={"event_action_hi
story":[{"extra_dat
a":"","mechanism":"
your_upcoming_event
s_unit","surface":"
bookmark"},{"extra_
data":"","mechanism
":"surface","surfac
e":"permalink"},{"e
xtra_data":"","mech
anism":"surface","s
urface":"edit_dialo
g"}],"ref_notif_typ
e":null}
Stef1231   07.06 10:22
Как сте?
Stef1231   07.06 10:20
Здравейте.
Stef1231   07.06 10:20
????
Rosito   04.06 16:30
https://www.faceboo
k.com/groups/880144
829899429
Rosito   04.06 16:28
Очаквайте :"Събитие
“Летен лагер за
несемейни християни
- нова
връзка/партньор във
вярата” "
Rosito   04.06 16:25
Групата "Партньор
във Вярата"
Rosito   04.06 16:24
https://www.youtube
.com/watch?v=on5Otd
fU5Sw
Rosito   11.05 18:18
в сайта влизаш да се
запознаеш,
после си разаменяте
координатите
penka_77   01.05 06:32
Защо никой не влиза в
сайта?
Faith   12.12 18:57
❤️❤️❤️
blagovesta   07.10 05:27
Благодаря у мир от
Царя за хората тук,
амин
blagovesta   11.08 16:25
Така е, съгласна
съм,за нас по
възрастните вече е по
трудно и ние леко сме
претиснени,но аз
благославям всяко
начинание в сайта и
тия ,които ще зарадва
Бог с подходящия
човек..... Ми
TRUUST   11.08 13:23
Blagodarim sestra za
obqsneniqta !Bog da
vi pazi!!!
arangelova   10.08 10:59
Виждам, че има
няколко човека,
които не им харесва,
че има ограничение
във възрастта. Много
съжалявам за това, но
на този етап и от
опита, който имаме,
преценихме, че ще
работим с тази група
хора! Направихме и
събиране за хора над
40 години, но не се
получиха нещата.
Направихме и
събиране без
ограничение във
възрастта, но отново
се записаха масово
хора от 30 до 40
годишна възраст и
около 4 човека над 50,
за които нямаше
контингент и
останаха
разочаровани. Та
молбата ми е, моля
уважавайте
служението на
хората, защото
отделяме време и
ресурси, за да
направим
най-доброто.
Събитието набира
скорост и то е
събитие, което се
стараем да е класно,
така че да се
чувствате на
правилното място.
Контингента е
подбран и сигурен. Ще
се радваме да се
запознаем с всички
записали се и вярваме
за сензация, която ще
е еталон за събития от
този ранг. А ако не
попадате в тази
възрастова група и
виждате нуждата от
такова събитие, ами
просто го направете
вие. Какво по-хубаво
от това Бог да ви
употреби! Ако имате
нужда от нещо, сме
насреща.
Благословения!
Rosito   27.07 19:03
1Коринтяни
13:4-8-това е за
семейството
Rosito   27.07 19:00
https://www.youtube
.com/watch?v=7yLBdp
uKUSQ
Rosito   27.07 18:59
"Сестра,проявявам
интерес от финансов и
сексуален характер
Rosito   27.07 18:57
хората над 45 знаят,
че в Библията думата
"Интерес " ,която
ипозлвате семейство
Таневи липсва, но има
друга дума-любов,
TRUUST   26.07 21:58
Сестра не е ли обидно
че е само до 45???
TRUUST   26.07 04:48
A за нас над 45 може ли и
ние да
участваме Мила
сестра?
TRUUST   25.07 22:45
HEY MNOGO MERSY MILA
SESTRA!!!!!!
arangelova   19.07 04:15
Ето нещо, което може
би, ще ви
заинтересува.
Събитие за
несемейни!
https://fb.me/e/1Yl
MWuzcn

ontario2030   25.06 13:52
Krasi_vratza махни
блокировката трябва
да говорим, хайде
моля те
Dimitrovv   10.06 10:06
setmonica101 Е
ФИШИНГ ИЗМАМА НЕ
ВЯРВАЙТЕ
TRUUST   07.04 17:40
Моля пишете на профла
ми с Неговата обич
ваня
TRUUST   07.04 17:37
Мили сестри и братя
търся другарче за
Швеция
blagovesta   03.04 11:43
привет на людете
господни,имали
молитви
blagovesta   26.03 08:55
блаословен ден за
всихки
blagovesta   08.03 08:14
Прекрасен ден дами и
скъпи сестри в
Господа, бъдете
зарадвани от Царя
TRUUST   05.03 23:02
Amin sestra!!!!
blagovesta   28.02 09:11
Да имате ден на милост
с Господа, всеки
който търси своята
половинка,Бог да я
повика в
действително
съществувание,
молете се скъпи на
Божието сърце за
Божия намеса, без
молитва са трудни
нещата, Блага
blagovesta   27.02 15:50
Благодаря за всеки
тук, благославям
общенията ви, търся
хора, който се молят и
са ходатайвсички
бъдете
благословенни
blagovesta   27.02 15:48
Привет, сега влизам в
тоя сайт ,,няма много
раздв ижва
blagovesta   27.02 15:09
priet
Dimitrov94   08.01 08:11
Здравейте някоя дама
за запознаване от
софия
emil333   14.12 13:03
Наближам януари
ставам 50г Вьзможно
ли е да имам
Семейство пише те
ми. Бог на помошт.
emil333   14.12 12:59
18 г от както приех
.Исус ! Христос сьм
нямам другарка В
живота януари ставам
50г Вьзможно ли да
имам . Семейство
пишете ми.
penka_77   07.12 09:51
Има ли тука от Варна?
Pastora   15.11 18:52
Екатерина се
penka_77   16.09 14:49
Как се изграждат
взаимоотношения?
penka_77   16.09 14:48
Сериозни вярващи има
ли в този сайт?
nevpisvasta   13.08 07:08
TRUUST, ето профила
на пастор Данаил
Танев във Фейсбук,
можете да му пишете и
да попитате за
срещите на несемейни
в
Сливен: https://m.
facebook.com/danail
Patzko   09.08 17:22
Някой да ходи към
Китен?
Patzko   07.08 17:01
Ники, ами ти нали ше
ходиш на море бе) Дай
му твойта квартира!
Niki2001   27.06 12:18
Здравейте! Спешно
търся безплатна
квартира в гр.София
за един
човек. Тел.08789792
08.
Niki2001   27.06 05:36
Приемам покана за
море от хора живеещи в
морските курорти или
градове.





        "В очакване на Господа" - пътеводител с молитва "Мараната"    
24 Юни /Разгледан 25320 пъти/
Bookmark and Share

Твоята вяра те изцели!

 

"И доведоха го (немия) при Него. И като Го видя хванатият от бяс, веднага духът го сгърчи; и той падна на земята и се валяше запенен. И попита Исус баща му: Колко време има от как му е станало това? А той каза: От детинство. И много пъти го е хвърлял и в огън и във вода, за да го погуби; но ако можеш стори нещо, смили се за нас и помогни ни."

Мат. 9:20-22

 

Когато говорим за изцеление на болести като част от нашето спасение, трябва да разберем, че става дума за изцеление чрез победата и силата на Бога. Тук не говорим за лекарско изкуство или пък за самоизцеление чрез позитивно мислене, а за приемане с вяра и за изповядване (изискване) на онова, което Исус Христос е придобил за нас. Следователно тук се касае за изцеление, което се базира на вярата в спасителното дело и в обещанията на Исус Христос, т.е. който иска да намери изцеление в Исус, трябва да вярва, че Божията сила действа реално и днес в телата на онези, които вярват в Него.

Следователно, не трябва да правим като много християни, които си казват: "Вече пробвах всичко и нищо не помогна. Чакай сега да пробвам и чрез молитва, може и да ми помогне." Не това е пътят, за да бъдем изцелени. Мнозина по отношение на изцелението разчитат на човека. Те смятат, че ако този или онзи се моли заедно с тях, тогава МОЖЕ БИ ще намерят изцеление. Разбира се, че Бог използва често хора, които заедно с болния да издигат глас в молитва на вярата, но това не освобождава болния от необходимостта лично да вярва.

В посочената за днес 9. глава от Матея се говори за една жена, която изразходва целия си имот за лекари, без някой да може да й помогне. Тогава тя среща Исус, повярва в собственото си изцеление и Бог възнаграждава нейната вяра. Без Исус да се е молил заедно с нея, тя опитва Божията сила, чрез която и оздравява.

Наистина, онова, което връзва ръцете на Бога, е нашето ужасно неверие. Победата на Исус е извоювана! Неговата сила е тук, а Бог желае да помога и да изцелява! Къде са обаче хората, които са способни от сърце да повярват в това? А освен всичко друго изцелението вследствие на вярата е едно изцеление без странични явления!

Много хора търсят помощ пак от хора и не оздравяват. Ако една болест е овладяна сполучливо, често поради многото лекарства, бива предизвикана друга. Онзи, който наистина уповава на Исус, би трябвало и в случай на болест да Му се довери като на личен лекар. Разбира се, не бива и не може да насилваме никого! Не бива и да уговаряме (увещаваме) някого, защото каква е ползата, ако той не отиде на лекар, но и не вярва в изцелението в Исусовите рани. Вярващият от сърце получава Божиите обещания! Съмняващият се не получава нищо! Такъв човек бива люлян като от морски вълни между страха и надеждата.   Исус пое нашите немощи върху Си и понесе болестите ни. Така и ти трябва да приемеш и изповядаш с пълна вяра спасителното дело на Христос и по отношение на твоето заболяване. Истински уповаващият на Него няма да се посрами!

Автор: Паул-Герхард Минк, превод: Людмила Ширкова, компютърен набор: Таня Янкова



Начало |  Пишете ни |  Условия за ползване на сайта

2007-2026  © "Двама за Христос".  Дизайн: inet-partner.com